Пенсіонерки залишили шахраїв без “заробітку”

Телефонуючи пенсіонеркам, невідомі шахраї запевняли стареньких, що їх близькі потрапили до поліції за скоєння ДТП. За звільнення рідних від кримінальної відповідальності зловмисники вимагали грошей. Втім, добре пам’ятаючи про застороги правоохоронців, обачливі жінки не виконали жодної умови аферистів, не перераховували тим своїх заощаджень та про те, що з ними сталось, одразу розповіли працівникам поліції.

Вдень на стаціонарний телефон 75-річної пенсіонерки з Шосткинськогорайону зателефонував невідомий чоловік. Він представився працівником поліції та повідомив, що її син знаходиться в поліції за скоєння ДТП в стані алкогольного сп’яніння. Псевдоправоохоронець запропонував домовитись, за умови, що бабуся перерахує на його банківський рахунок певну суму грошей, після чого він допоможе її родичу уникнути кримінальної відповідальності. Ціна питання – п’ять тисяч гривень.

Проте, літня жінка не розгубилась. Вона одразу зрозуміла, що її намагаються обдурити, тому вирішила перевірити цю інформацію. А коли зателефонувала інспектору поліції, який обслуговує цей населений пункт, її підозри підтвердились.

Трохи згодом, цього ж дня, в поліцію з аналогічним повідомленням звернулась і 69-річна мешканка Шостки. Бабусі також зателефонував аферист, назвавшись її онуком, який в телефонній розмові повідомив, що потрапив в дорожньо-транспортну пригоду і зараз знаходиться в поліції. І щоб уникнути покарання попросив грошей.

Жінка також не впала в паніку, зателефонувала доньці, яка запевнила, що її онук вдома і до жодної аварії відношення не має.

«Приємно, що до наших порад прислухаються, – коментує начальникШосткинського відділу поліції Віктор Гузей. – В обох випадках літні жінки не розгубились та виявили обачність, пильність, стійкість. Я переконаний, що кількість таких злочинів зменшиться, якщо ми діятимемо разом. Тому хочу ще раз наголосити, справжні поліцейські з такими пропозиціями не телефонують людям, жоден правоохоронець ніколи не вимагатиме гроші щоб не розслідувати ту чи іншу справу, за такими схемами діють виключно шахраї, про які одразу повідомляйте працівників поліції».

Сектор комунікації ГУНП України

в Сумській області